✿از ابوهريره رضي الله عنه روايت است كه رسول ‏الله صلي الله عليه وسلم فرمود: «وقتي ماه رمضان فرا برسد، درهاي بهشت گشوده مي شوند». و در روايتي ديگر، ابوهريره رضي الله عنه مي گويد: رسول اكرم صلي الله عليه وسلم فرمود: «وقتي ماه رمضان از راه برسد، درهاي آسمان، گشوده مي شوند و درهاي دوزخ، بسته مي گردد و شياطين به بند كشيده مي شوند.بخارى (1899) ومسلم (1079)». (1079)✿✿ابوهريره رضي الله عنه روايت است که گفت: پيامبر صلي الله عليه وسلم فرمودند:«کسي که از روي ايمان و اميد کسب اجر و پاداش، ماه رمضان را روزه بگيرد گناهان (صغيره) گذشته او بخشوده مي‌شود»بخاري (2014)، ومسلم (760)✿ ✿از سهل بن سعد روايت است که پيامبر صلي الله عليه وسلم فرمود:«بهشت، دروازه اي دارد كه به آن، ريان مي گويند. روز قيامت، فقط روزه داران از آن دروازه، وارد (بهشت) مي شوند. و غير از آنها كسي ديگر از آن، وارد نمي شود. (روز قيامت) ندا داده مي شود كه كجايند روزه داران؟ پس آنها برمي خيزند و غير از آنها كسي ديگر، وارد نمي شود. پس از اينكه روزه داران وارد مي شوند، در بسته مي شود و هيچ كس ديگري از آن، وارد نمي شود»بخاري (1896)، مسلم (1152)✿ ✿ز ابوسعيد خدري روايت است‌ که پيامبر صلي الله عليه وسلم فرمود:«‌هرکس يک روز را در راه خداوند رو‌زه بگيرد، خداوند به پاداش آن روز، هفتاد سال عذاب دوزخ را از او دور مي‌سازد». بخاري و مسلم (1153)✿. ✿زيد بن خالد جهني رضي الله عنه که گفت: رسول خدا صلی الله علیه وسلم فرمود:«هرکس روزه داری را افطار دهد همانند اجر (روزه) او می برد، بدون آنکه از اجر روزه دار چیزی کم شود».ترمذي (807) وابن ماجه (1746) ✿ ✿اللَّهُمَّ إِنَّكَ عَفُوٌّ كَرِيمٌ تُحِبُّ الْعَفْوَ فَاعْفُ عَنِّي✿

مؤسسه قرآنی نورالهدی سوادکوه زیراب
مؤسسه قرآنی نورالهدی سوادکوه زیراب
لینک های مفید
<-PostTitle->

مردم را با چیزی غیر از زبانتان (بلكه با عمل) به سوى خدا بخوانيد

تا آنان تلاش و صداقت و پرهيزكاری شما را به چشم ببینند.


آگاه باشید که خدا در هیچ جا، همچون آنجا پرستش نمی شود که آدمی برای

نیکی کردن به برادران و زیارتشان گام بر می دارد.حدیثی از امام صادق درباره عشق و محبت به خدا

چون قلبی از عشق خدای سبحان تهی گشت خداوند آن را گرفتار محبت غیرخود می کند.پاداش و جزای اکرام و جزای مؤمن

خداوند فرمود: کسی که بنده مؤمن مرا خوار کند باید با من اعلام جنگ کند و کسی که بنده مؤمن مرا اکرام کند از غضب من در امان خواهد بود.ذلیل ترین مردم

ذلیل ترین مردم کسی است که به مردم اهانت کند.


عید نوروز در کلام امام صادق (ع)

نوروز، روزى است كه پروردگار از بندگان پيمان گرفته است او را عبادت كنند و بدو شرك نورزند و به فرستادگانش و امامان(عليهم السلام) ايمان آورند. نوروز، روزى است كه خورشيد در آن طلوع كرده و هيچ نوروزى نيست مگر اين كه ما در آن روز در انتظار از ميان رفتن سختي هاييم; زيرا نوروز از روزهاى ما و شيعيان ماست.


حکمت خداوندی نسبت به گناهان بندگان

هرگاه خداوند عزّوجلّ نسبت به بنده ای (بخاطر گناهش) نظر خیر نداشته باشد ، آن بنده گناه می کند و خداوند ، (به) دنبالش نعمت به او میدهد تا استغفار را از یادش ببرد.

 


نشانه های غفلت

علامت غفلت سه چیز است: از بین رفتن شیرینی عبادت، تلخ نشدن معصیت و فرق نگذاشتن در حلال و حرام.

مصباح الشریعه، ت مصطفوی، ص22

یاد مرگ خواهش ها و شهوات نفس را برطرف می سازد و گیاه های غفلت را می کَنَد، و دل را به وعده های الهی قوی و مطمئن می کند و طبع را نرم و نازک می سازد و اسباب و آثار هوی و هوس را در هم می شکند و آتش حرص را فرو می نشاند و دنیا را حقیر و بی قدر میگرداند.


[ شنبه سی ام دی 1391 ] [ 10:46 ] [ مؤسسه قرآنی نورالهدی سوادکوه زیراب ]

 

سخنان بزرگان و دانشمندان درباره ي قرآن

اعتراف ناپلئون پناپارت پادشاه فرانسه پیرامون قرآن کریم:

امیدوارم طولی نکشد که خردمندان هر جا ومتمدنین دنیا را گرد آورده و به کمک آنها قوانینی تنظیم نمایم که همه بر اساس دستورات اساسی قرآن باشد زیرا قرآن مباء حق و حقیقت است. این کتاب به تنهایی سعادت بشر است.

اعتراف ویلز دانشمند مشهور انگلیسی پیرامون قرآن:

تاثیری که قرآن در جهان بخشیده هنوز هیچ کحا نداشته است.

اعتراف گوته ادانشمند و شاعرپیرامون قرآن:

سالیان دراز کشیشان از خدا بی خبر ما را از پی بردن به حقایق قرآن مقدس و عظمت آورنده آن دور نگه داشتند، لیکن در اثر پیشرفت علم و دانش پرده ی جهل و تعصب نابجا برداشته شد و عنقریب ( بزودی ) این کتاب توصیف ناپذیر توجه افراد بشر را به خود جلب کرده و محور افکار مردمی می گردد.

اعتراف سر ویلیام موئیس دانشمند انگلیس پیرامون قرآن:


قرآن محمد کتابی است پر از دلایل واضع منطقی و مسائل بی شمار علمی و قوانین قضایی و حقوقی و دستورات عالیه که برای حفظ حیات اجتماعی و مدنی در این کتاب مقدس با عبارات ساده و در حین حال محکم ومنظم آمده است که خوانندگان را مجذوب می کند.

اعتراف ماردریل خاورشناس فرانسوی پیرامون قرآن:

اسلوب قرآن ، اسلوبی است ملکوتی و آسمانی ، مولود فکر بشر مخلوقی زمینی نیست. آنچه را که قرآن دارد هیچ کتابی دیگر نخواهد داشت.

 

[ دوشنبه بیست و پنجم دی 1391 ] [ 9:50 ] [ مؤسسه قرآنی نورالهدی سوادکوه زیراب ]

هیئت مذهبی مؤسسه قرآنی نورالهدی طبق روال هر سال چند روز مانده به شهادت پیامبر اکرم (ص)و امام حسن مجتبی(ع) ، عازم سفر زیارتی به مشهد مقدس شدند امسال با اجین شدن شهادت امام هشتم بسیار غمبارتر از سالهای قبل بوده است.

[ یکشنبه بیست و چهارم دی 1391 ] [ 10:54 ] [ مؤسسه قرآنی نورالهدی سوادکوه زیراب ]

سخنان بزرگان درباره حجاب و عفاف

پيامبر اكرم(ص) : حيا داراي ده قسم است 9 قسم آن در زنان و يك قسم آن در مردان است.
حضرت علي (ع) : عفت ريشه و اساس همه ي خوبي هاست.
حضرت زهرا (س) فرمود: براي زنان بهتر است كه مردان نامحرم را نبينند و مردان نامحرم نيز ايشان را نبينند.


حضرت امام خميني (ره) : نقش زن در جامعه بالاتر از نقش مرد است براي اينكه بانوان علاوه بر اينكه خودشان يك قشر فعال در همه ابعاد هستند قشرهاي فعال را در دامن خودشان تربيت مي كنند.
حضرت امام خميني (ره) : زنان مسلمان به دليل تربيت اسلامي خود پوشيدن چادر را انتخاب كرده اند.
حضرت امام خميني (ره) : زنان مسلمان هميشه ثابت كرده اند كه در موقع هجوم دشمن همچون مردان نيز بر مي خيزند و از كيان عقيده و ميهن خويش دفاع مي كنند.

[ دوشنبه هجدهم دی 1391 ] [ 11:36 ] [ مؤسسه قرآنی نورالهدی سوادکوه زیراب ]

جلسه ماهانه مربیان مؤسسه قرآنی نورالهدی در تاریخ 16 دی ماه 91 در مؤسسه نورالهدی برگزار شد در این جلسه سرکار خانم رمضانی در مورد برخی مسائل اساسی صحبت کردند.


ادامه مطلب
[ شنبه شانزدهم دی 1391 ] [ 13:30 ] [ مؤسسه قرآنی نورالهدی سوادکوه زیراب ]

آیا می دانید که اگر شما در حال حمل قرآن باشید؛شیطان دچار درد شدید در سر میشود


وباز کردن قرآن ، شیطان را تجزیه می کند....

و با خواندن قرآن،به حالت غش فرو میرود.....

و خواندن قرآن باعث در اغما رفتنش میشود.....

و آیا شما می دانید که هنگامی که می خواهید دوباره به این پیام را به دیگران ارسال کنید،شیطان سعی خواهد کرد تا شما را منصرف کند....

فریب شیطان را نخور

[ سه شنبه دوازدهم دی 1391 ] [ 12:0 ] [ مؤسسه قرآنی نورالهدی سوادکوه زیراب ]

بدانید که زندگی دنیا بازی و سرگرمى و آرايش و فخرفروشى شما به یکدیگر و رقابت در افزایش اموال و فرزندان است . همانند باراني كه محصولش كشاورزان را در شگفتي فرو مي‏برد ، سپس خشك مي‏شود به گونه‏اي كه آن را زرد رنگ مي‏بيني،‌سپس خس و خاشاک گردد ... زندگانى دنيا جز كالاى فريبنده نيست.

حدید آیه ۲۰

در روی زمین به تکبر راه مرو که نمی توانی زمین را بشکافی و هرگز قامتت به بلندای کوهها نمی رسد. اسراء آیه ۳۷


ادامه مطلب
[ دوشنبه یازدهم دی 1391 ] [ 9:53 ] [ مؤسسه قرآنی نورالهدی سوادکوه زیراب ]

آزمون مفاهیم جلد 4 طرح مصباح الهدی مؤسسه قرآنی نورالهدی سوادکوه درترم چهارم در مورخه 91/9/29 در مدرسه راهنمایی کوثر برگزار شد این آزمون توسط مربی مربوط سرکار خانم رمضانی گرفته شد.


[ دوشنبه یازدهم دی 1391 ] [ 8:16 ] [ مؤسسه قرآنی نورالهدی سوادکوه زیراب ]
 

مقدمه

تاریخ 3 دهه اخیر انقلاب اسلامی دارای فراز و نشیب فراوانی بوده که بی شک رشادت‌های دلاورمردان این مرزو بوم در خلق حماسه های دوران دفاع مقدس برگ های زرین افتخارات 8 ساله دفاع از کیان ایران اسلامی است                                                                       .
دفع خطر دشمنان خارجی و قطع ریشه‌های جریانات داخلی وابسته به غرب و آمریکا در دهه 60 نظام اسلامی را بیمه نمود و لی دشمنان نظام مستاصل از استیلاء بر این سرزمین ، راه های دیگری در جهت مقابله و تضعیف انقلاب اسلامی ایران در پیش گرفتند. در دهه 70  حادثه قتل های زنجیره ای و فتنه 18 تیرو حوادث کوی دانشگاه نمونه هایی از برنامه ریزی معاندان خارجی انقلاب بود که پیاده نظام داخلی آنرا به اجراء در آورد اما با درایت رهبری انقلاب و هوشیاری مردم خنثی شد  .   

  درسال88 ملت سرافراز ایران آزمون دیگری را با موفقیت پشت سرگذاشت. علت این پیروزی که بازتاب های بین المللی گسترده ای به همراه داشت حضوربی سابقه مردم درانتخابات ریاست جمهوری بود.علاقه مندان به نظام با مشارکت حداکثری در این انتخابات خط بطلانی برمعادلات دشمنان کشیدند و بار دیگر به نظام اسلامی آری گفتند .

 


ادامه مطلب
[ شنبه نهم دی 1391 ] [ 9:57 ] [ مؤسسه قرآنی نورالهدی سوادکوه زیراب ]
.: Themes By Moslim Skin :.
درباره وبلاگ

مؤسسه قرآنی نورالهدی سوادکوه زیراب
امکانات وب